0

Yarından Sonra

Published at 13:07 in , , , ,

Yarından Sonra

Bir akşam seyrettiğimiz filmin sonuna doğru ertesi gün hangi filmi seyredeceğimizi düşünmeye başlıyoruz genelde. Babam eski, yeni, TV'de ilk kez, oyuncular kim sorularının yanıtlarından daha çok ruh haline göre karar verenlerden. Reklam aralarında diğer kanallarda ne var diye zaplamaya başladığında denk gelen bir "yarın akşam" kuşağı fikir vermemizde yardımcı olur. Bu akşam seyretmeye karar verdiğimiz filmi de aslında dün belirlemiştik bu yöntemle.

Bu akşam seyredeceğimiz filmin adı "Yarından sonra (The Day After Tomorrow)". Star TV' de saat 20:00'de yayınlanacak filmin yönetmenini Kurtuluş Günü, Godzilla ve son dönemde çok fazla konuştuğumuz 2012 filmlerinden hatırlayabilirsiniz, Roland Emmerich.

Küresel ısınmanın neden olabileceği bir felaketi konu alan filmde Los Angelas'ın
şiddetli kasırgalar sonucu haritadan silindiğine, Yeni Delhi'nin karlar altına gömüldüğüne, Tokyo'nun devasa dolu yağışıyla yıkılırken New York'un ani iklim değişikliği ile dev dalgaların tehditi altında kaldığına şahit olabilirsiniz.

Film, bazı sahnelerinde küresel ısınmayla ilgili bir şeyler yapması gereken ülke liderlerine de mesajlar gönderiyor. Mesela, ABD başkanı yolda donarak ölüyor. Kraliyet ailesini kurtarmaya giden helikopterlerin çaresizce yenik düşüşü böyle bir felakette teknolojinin ne kadar yetersiz kalabileceğini ve felaketin herkesi eşit şekilde etkileceği gözler önüne serilmiş.

Film' de İklim bilimci Jack Hall rolünde G.I. JOE : Kobranın Yükselişi filminden de tanıyabileceğimiz Dennis Quaid oynuyor. Dünyayı bu felaketten kurtarmanın yollarını araştırıyor ve gerçek hayatta bu konuda sürekli olarak dünyayı uyaran bilim adamlarını temsil ediyor.

2004 yılında çekilmiş filmin IMDB puanı 10 üzerinden 6,3.

Babamın bu güzel seçimini hepbirlikte keyifle seyredebiliriz.

Spread The Love, Share Our Article

Related Posts

Post Details

No Response to "Yarından Sonra"

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails